Tervis on iga inimese jaoks kõige kallim vara maailmas. Enda hea tervise kaotamine põhjustab tavaliselt elukvaliteedi järsku langust. Olgu selleks keha jaoks kõigi vajalike ainete saamiseks tarbitavad toidulisandid, piisavalt mitmekülgse dieedi kasutamine, aktiivne treening või hoopis piisavalt magamine, on nii füüsilise kui vaimse tervise säilitamiseks soovitatav võtta kasutusele asjakohaseid abinõusid.
Võib kindlalt väita, et nõuanded, kuidas oma tervist hoida ja parandada on ühed maailma parimad nõuanded, mida üks inimene võib anda ja saada. Siin on mõned parimad hea tervise ja tugeva organismi hoidmise nõuanded, et oluliselt pikendada sinu tervelt ja kvaliteetselt elatud aastaid.
Joo piisavalt vett
Vedeliku tarbimise vajadus on inimestel küll erinev, kuid ligikaudu peaksid iga päev jooma vähemalt kolm liitrit vett. Organismi olulised tegevused sõltuvad veest. Ei ole täpset ühest ja õiget vastust sellele, kui palju sinu organism vett vajab, kuna see sõltub konkreetselt igast inimesest ja tema elustiilist.
Üldiselt tarvitavad inimesed vett siiski ebapiisavalt ja on tõenäoline, et pead parema tervise nimel muutma oma vedelikutarbimist sõltuvalt sellest, kui aktiivne oled, kus elad, milline on sinu tervislik seisund ja kas oled näiteks rase või toidad last rinnaga.
Piisava koguse vee puudumine organismis võib põhjustada palju tervisehäireid, mistõttu on parim nõuanne juua iga päev piisav kogus vett.
Treening
Füüsiliselt ja ka vaimselt terve keha jaoks on vajalikud igapäevased või vähemalt regulaarsed treeningud, mis hoiavad keha heas vormis. Aktiivne kõndimine on üldiselt parim treening südame tervisele, ülekaalu vältimiseks, korraliku seedimise tagamiseks, vaimu kosutamiseks ja siseorganite töö parandamiseks.
Treening kiirendab sinu organismi ainevahetust, põletab rohkem rasva ja piisavalt hästi oma igapäevaseid tegevusi planeerides võtab ka suhteliselt vähe aega. Treeningu pikkus ja intensiivsus sõltub inimese tervislikust seisust, kuid üldiselt on soovitav kõndida vähemalt kolm kilomeetrit päevas.
Muud harjutused nagu raskuste tõstmine, hüppamine või ujumine on loomulikult samuti organismile ja tervisele kasulikud. Sinu organism tänab sind vanemas eas iga nooruses treeningule kulutatud tunni eest.
Tasakaalustatud toitumise olulisus
Toit on inimese organismi funktsioonide põhivajadus. Inimkeha vajab funktsioneerimiseks kindlas koguses erinevaid toitaineid, seega on soovitatav kasutada sellist dieeti, mis sisaldab kõiki vajalikke koostisosi nagu valk, süsivesikud, vitamiinid ja raud.
Värskeid köögivilju, puuvilju, liha, kaunvilju ja süsivesikuid sisaldavat toitu tuleks kasutada õiges koguses. Need toidud sisaldavad kõige rohkem aineid, mida inimkeha vajab. Tasakaalustatud dieedi koostamiseks tasub konsulteerida mõne toitumisspetsialistiga ning alati arvestada ka igaühe individuaalsete omaduste ja vajadustega.
Piisavalt puhkamine ja magamine
Kõik inimkeha organid vajavad normaalseks funktsioneerimiseks puhkust. Inimkeha on nagu masin ja kui see masin on pidevalt üle koormatud, võib see oma tasakaalu kaotada. Ületöötamine nii füüsiline kui vaimne võib põhjustada tervise halvenemist ja palju erinevaid tervisehäireid. Pidev töötamine ja piisava une puudumine on tervele kehale halb.
Puhkamise ja magamise ajalise pikkuse suhtes konkreetset soovitust ei ole, kuid hea nõuanne on magada vähemalt nii palju, et organism tunneks end värskena ja hästi. Samuti soovitatakse naistel ja eriti rasedatel võimalikult palju magada, sest nad vajavad seda rohkem.