Kauplused Pärnus

Suvi on küll selleks aastaks seljataha jäetud aga Pärnu ootab endiselt. Suvepealinnas on ka palju muud kui lihtsalt rand ja soe suvi. Pärnus on palju erinevaid spaasid ja söögikohad, mis väärivad külastamist. Viimastel aastatel on Pärnus avatud mitmed söögikohad, mis väärivad eraldi külastamist.

Mis poode aga Pärnus külastada? Valik on lai. Suur osa Pärnu poode on koondunud Pärnus kesklinna Port Artus ühte ja kahte ning Pärnu Keskusesse. Pärnu kõige suurem poodide piirkond asub siiski Pärnu Kaubamajakas, mille ümber on ka mitmed ehituspoed jpm. Pärnu Kaubamajakas üritab pakkuda lihtsat, kvaliteetset aga lõbusat poodlemiskogemust. Pärnu Kaubamajakas on mitmed erinevad populaarsed söögikohad nagu BabyBack Ribs & BBQ, Da Vinci Pasta & Pizza, Poisi Eine, Cafe Peccadello, Duckface resto ja isegi Hesburger. Pärnu Kaubamajakas on alati silma paistnu ka erinevate jalanõude- ja riidepoodidega. Kõhule leiab hellitust ka Juustukuningate poest. Keskusest leiab Camel Active, Denim Dream, Lindex, Ivo Nikkolo, Mustang, Premiere by Poldma, Weekend või. Pepco, mis on Euroopa odavpoodide kett ja pakub soodsa hinnaga riideid kogu perele. Ilupoodide valik ei ole Pärnu Kaubamajakas esinduslik aga võimalus on alati kosmeetika ja ilutooteid kaasa tellida Faberlic, Oriflame jt kliendilehtedelt. Kaupluste valik ei peitu ainult sellega, keskusest leiate ka nii valuutavahetuse või raamatupoe.

Pärnu kõige pikaajalisema traditsiooniga keskus on Port Artur 1 ja 2, mille poed on väga erineva valikuga. Keskuses on palju rõhku pandud moe ja riietepoodidele, mille valik on lai, alates Sinsay, Cropp, Jan Boutique, Pepco, Love Pink, Ecco, Sokisahtel, Pretty Woman, Tom Tailor, Protten 2, Nahamaailm, Mustang, Levi’s, Lauma, Denim Dream Outlet ja Clivia. Tekstiili ja kodutarbeid leiab poodidest nagu E-tekstiil, Koduekstra, Kangas ja Nööp ja isegi Rahva Raamat pakub laiemat valikut kui lihtsalt raamatud. Port Artur 2 suur toidupood ei ole ainukene pood, millest süüa osta, kõrval Port Artur 1 esimeselt korruselt leiab ka Biomarketi. Port Artur 1 ja 2 valikus on ka mitmed kosmeetika ning ilupoed nagu Ideaal Kosmeetika, The Body Shop, Tradehouse jt.

Samuti kesklinnas asuv Pärnu Keskus on keskendunud rohkem moele ja meelelahutusele. Keskuses asub ka Apollo kino, mille kõrval on lastepood ja Apollo pood, mille valikus on rohkem kui lihtsalt raamatud. Keskus on ka mitmed populaarsed toidukohad nagu Chopsticks, Pizzakiosk ja Martens Kitchen and Bar. Toitu ja toiduaineid saab kaasa osta ka Taluturult. Kaupluste pluss ei ole mitte ainult hea asukoht (poodi saab jalutada bussijaamast ainult 1-2 minutiga ja lähedal on mitmed võimalused parkimiseks). Riiete ja jalanõude poodide valik ei ole kõige laiema aga keskuses leiate H&M, Ivo Nikkolo, Lindexi, New Yorkeri poed. Riideid leiab veel Sportlandi poes ja Pärnu Keskuse keldrikorrusel on ka Sportlandi Outlet pood, milles on alati soodsad hinnad.

Pärnu kaubanduskeskuste kõrval on veel väiksemaid poode aga kui ajalooline väikepoodide asukoht oli Rüütli tänav, siis tänaseks päevaks on seal vähe poode, mis ei oleks suveniiripoed. Eraldi märkimist väärib Rüütli tänaval asuv Siluetti pood. Üksikud kauplused leiate ka Pärnu Turult, mille suurem väärtus on kohalik turg ja selle värsked saadused.

Vähe poode asub aga Pärnu nn ülejõe piirkondades ehk kui ranna poolt üle jõe liikuda. Vana Pärnu on peamiselt elumajade piirkond ja Rääma piirkonnas on üksikud poed, millest ei vääri ükski eraldi esiletoomist turistidele või Pärnu külastajatele.