Kuidas sisustada laevasõitu Soome? – 3 lõbusat nippi

Lennu-, bussi-, auto ja laevareisid võivad olla küllaltki igavad kui seltskond ei tunne teineteisest rõõmu ning õhus on pingeid. Tavaliselt kestev laevareis Soome vaid 1,5 tundi kuid kui sellist aega ei soovi vaid igavledes veeta, võib ette võtta mõned vahvad tegevused, mis teevad tuju rõõmsaks nii täiskasvanutel kui ka lastel.

Tänapäeval on kruiisilaevad ning pikemaid distantse läbivad laevad varustatud meelelahutust pakkuvate asutuste, nurkade ning osakondadega nagu kabaree, kasiinod, restoranid, baarid ning laste mänguruumid. Vanematel laevadel selliseid valikuid ei ole ning tihti peale saab meelt lahutada vaid nutitelefonis mänge mängides või raamatut lugedes.

Üheks hinnatumaks online kasiinoks hetkel on veebisait nimega Nutz sait, külastatakse nii tööl olles kui ka vaba aega veetes. Nutitelefonis poolteist tundi sirvides võid siiski tunda väsimust ning igavust, kui ei oska midagi muud oma ajaga ette võtta.

Järgnevalt siiski jagame veidi näpunäiteid viisidest oma aega sisustada laevareisidel Soome.

Õpi keelt

Välisriiki reisides, olenemata riigist, võiks endale selgeks teha veidi kohalikku keelt, et oleks lihtsam suhelda. Ka kõige kergemini õpitavad fraasid võivad pakkuda palju abi olukordades, mis tunduvad täiesti endast mõistetavad olla. WC leidmine või parkimiskoha otsimine võivad olla täitsa keeleväänajad, kuid kui koos kellegagi saab õppida, saab igaüks ka veidi targemaks.

Aardejaht

Võõral laeval seigeldes võib aega veeta nii laps kui täiskasvanu. Last ei tohiks siiski jätta järelvalveta ning et aardejaht laabuks ilma viperusteta võib võtta paarilise ning siis huvitavate ülesannete täitmiseks koos retkele asuda. Enne aardejahi algust tuleks kirja panna ülesanded mida sooritama tuleb hakata. Eesmärkide alla võiks näiteks seada järgmised punktid:

  • Leida kohaliku šokolaaditootja poolt toode
  • Leida laevalt üles südameid meenutavad tähised
  • Pildistada üles keegi, kes sarnaned tuntud inimesele
  • Hankida võõrast valuutat (ostes kellegi käest tuleks selle eest ka tasuda)
  • Leida üles Soome lipp

Mängu võitjaks osutub tiim, kes suudab täita eesmärgid kõige kiiremini ning siis kokkulepitud kohta esimesena tagasi jõuab.

Mänguautomaatide maraton

Kui hasartmängud on just sinu pärusmaa, siis tuleks laevalt üles otsida hasartmängude automaadid ning paarilisega koos panustama ning mängima hakata. Mõlemal osapoolel peab olema täpselt sama suured panused ning rahaallikas, mille alusel panustama hakatakse. Kasiinod on mõeldud raha teenimiseks ning õnnega mängimiseks ja kui õnn naeratab, tuleb siiski mängida vastutustundlikult.

Ekstreemsed harjumused

Erinevalt perekondlikest väljasõitudest, saab siin punktis au ka intiimne võimalik meelelahutus kallimaga. Kõik on kuulnud nn mile-high-clubist, et seksist lennuki wc ruumis. Kuid ka laevadel on võimalik sellise tegevusega toimetada, kuid selleks ei pea kindlasti pugema väiksesse wc-sse. Eriti lõbusaks muutub seik siis kui tiheda reisimise eesmärgiga hakkavad asukohad seksuaalse vahekorra kaoks vahelduma. Vürtsi jagub ning seda kindlasti pikemaks perioodiks.

Karaoke baar ja muusika

Kindlasti ei pea olema laulja, et tunda rõõmu muusikast ning laulmisest. Kruiisilaevadel ning ka Tallinki liinidel on reisilaevadel värvatud bändid ning lauljad reisjate meelt lahutama igapäevaselt. Kui bänd on esinemise lõpetanud, on tihti peale võimalik reisijatel haarata mikrofon enda kätte ning katsetada oma piire muusika ja laulmisega.

Soome ja Eesti vahel graafiku alusel sõitvad laevad on varustatud erinevate meelelahutusega seotud asutustega, mis võimaldavad reisijatel meelt lahutada olenemata olukordadest ning kellaaegadest. Ise ei pea kindlasti palju nuputama.