Turistile sobilikud tegevused kui hotellist välja ei pääse

Turismi eesmärgiks on uute riikide külastamine, vaatamisväärsuste avastamine ning uue ja võõra kultuuriga tutvumine. Kuid kui miskil põhjusel on hotellist lahkumine raskendatud ning ainuke koht mida näha saab on visuaalselt vaade linnale mida külastate, siis tuleb hotellitoas miskit muud ette võtta.

Pandeemia vallandumisel kaasnesid ka reisimisel suuremad piirangud ning rakendusid karantiiniga seotud ohutusnõuded, mille eesmärgiks oli kaitsta nii reisijaid kui ka põliselanikku. 14 päeva peale sihtriiki saabumist võib peale negatiivse testi jätkata oma reisi. Kuna karantiini rakendatakse erineva aja pikkuselt erinevates riikides, saab hotellis viibitud aega aga väga produktiivselt ära kasutada. Enamikes hotellides on olemas nii restoranid, kui kasiino alad, kus meelelahutus on piisavalt meelierutav, et esimesed päevad kuidagi ära sisustada. Kui Boost Casino on külastajale tundmatu, siis leiab juhendi mõne muu veebisaidi kohta kasvõi otsingumootorist.

Hotellid pakuvad samuti muid võimalusi turismi eesmärgil ning sinna hulka kuuluvad ka spad, iluga seotud teenused ning sportlikud tegevused hotellis sees.

Kuid kui hotellis viibimine on limiteeritud vaid hotellitoas olemisega, siis saame teile siin artiklis soovitada mõningaid huvitavaid ning lõbusaid tegevusi, mida ette võtta.

Kohaliku kultuuriga tutvumine virtuaalselt

Eestis on palju ettevõtteid ning kultuuriüksusi haldavaid asutusi, kes pakuvad oma ettevõtte või vaatamisväärsuse ulatuses virtuaalseid tuure läbi interneti. Muuseumide külastamine tehti ka pandeemia alguses juba lihtsamaks, kus videomeedia ettevõttest palgati videograaf kes filmiks üles kõik uues väljapanekud ning teeks seda visuaalselt efektsena. VR prillide olemasolu korral saab jalutuskäiku ka virtuaalreaalsuses ette võtta. Näiteks saab Pariisis Louvre muuseumis eripakkumisena külastada sadu tuhandeid vanu skulptuure ning isegi heita pilgu originaalsetele kunstiteostele nagu Leonardo Da Vinci ainulaadne maal “Mona Lisa” ning Eugene Delacroix “Liberty Leading the People”. Füüsiliselt kestab koos giidiga jalutuskäik Louvre muuseumis kaks ja pool tundi, kuid virtuaalselt on võimalik see läbi viia nii kiiresti kui igaüks soovib.

Detailne reisitrajektor

Eelnevalt reisile suundudes soovib iga turist panna enda jaoks kokku sihtkohad, mida soovitakse kohe kindlasti reisi jooksul külastada. Kuid kui hotelli lõksu jäämine ei ole kindlasti sinu esimene soov, saab seal samas hotellis panna kohapeal kokku detailse reisiplaani, mille sisse saab arvestada ka alles riiki sisenedes kohad, mis muidu oleks jäänud teadmata. Tihti ei leia veebist infot paljude vaatamisväärsuste kohta ning kohalikud oskavad rohkem jagada nõuandeid ning soovitada linnasid ning looduskauneid kohti mille mitte külastamine oleks justkui patt. Hotellis töötavad inimesed on teadlikud turistide soovist ning tihtipeale tullakse ka ise soovitama sihtkohte nende riigis.

Õige puhkus ja hea uni

Puhkuse eesmärgiks on lõpuks rahu saamine mürglist ning rutiinsest tempost, mis on vallanud inimest terve aasta jooksul. Kui stress ning töömured on pannud piirid ka heale unele ning väsimus on meeliülendav, saab hotellitoas nüüd rahulikult välja puhata ning magada. Tavaliselt kiputakse puhkuse ajal aktiivselt ringi sõitma ning hommikul kaua magamine on justkui patt. Mida lühem on päev, seda vähem naudib inimene ka puhkust võõras riigis- müüt, mille purustame koheselt. Puhkuse eesmärk on inimesel võimaldada puhata ilma, et peaks kinni pidama äratuskellast, seatud töödest.

Juba üksnes hotellituba võibolla ideaalne koht puhkuseks. Miski ei ole selle juures väga negatiivne ning pikemas perspektiivis kujuneb sellest üks parimaid puhkuse osasid. Naudi ja puhka, sest juba homme ootab ees suur seiklus.