Kogu maailma tähelepanu on koondunud sõjategevusele Euroopas ja see on toonud kaasa kindlasti inimeste ühtehoidvuse ja -kuuluvuse kasvu. Seda ilmestavad mitmete riikide, eraisikute kui ka ettevõtete ja organisatsioonide, sh spordivaldkonna toetused. Veelgi enam on kasvanud inimeste ühistegevus, üheskoos leitakse võimalusi, kuidas aidata abivajajaid ja tehakse selle nimel jõupingutusi.
Spordivaldkonna panus
Sport on ühendanud inimesi juba aastasadu, selle tugevus on ka täna märgatav. Mitmed spordiühingud, -organisatsioonid, -ettevõtted kui ka sportlased on pannud õla alla selleks, et toetada igal võimalusel Ukrainat kui ka nende elanikke. Tegemist on ülla tegevusega, mida on märganud kogu maailm kui ka abivajajad ise. Kuidas on aga sport seni toetanud Ukrainat?
Spordivõistlused ja -mängud annetuste kogumiseks
Üks enamlevinud ja väga populaarseid viise, kuidas üldse annetusi koguda, on erinevad kampaaniad või üritused. Neid on viimasel ajal korraldatud üle maailma, aga ka meile väga lähedal. Näiteks Riga FC ja Betsafe Totalizators koostöös korraldatav spordimäng.
Aina enam võib lugeda taoliste ettevõtmiste toimumisest, näiteks teavitas hiljuti ka Iiri meediaväljaanne Irish Times, et Iirimaal toimus märtsikuu lõpus jalgpallimäng, millega koguti annetusi Ukraina Punasele Ristile. Need on vaid mõned üksikud näited maailmast, kuidas on erinevad liigad ja organisatsioonid asunud korraldama mänge, mille kaudu koguda annetusi.
Raha ja tarvete annetamine
Lisaks kõigele eelnevale toetavad erinevad sporditööstus ettevõtted teenitud tulult saadava protsendiga või teevad annetusi kas toodangu või raha näol otse abivajajatele. Ühendkuningriikide kõrgliiga klubi otsustasid märtsikuu alguses, et toetavad Ukrainat humanitaarabiga miljonite Suurbritannia naelte eest. BBC sõnul kinnitas 18. märtsil ka tuntud tennisist Roger Federer, et annetab 500 000 dollarit Ukraina sõjas kannatanud laste heaks. Kas pole mitte imeline, et ka sportlased ise on leidmas üha enam võimalusi, kuidas toeta neid, kellel seda hetkel on kõige enam vaja?
Inimesed pakuvad tarbeesemeid, majutust jpm
Paljud inimesed üle maailma aitavad ukrainlasi viisil, kuidas nad saavad ja seda mitte ainult suured organisatsioonid ja ettevõtted, vaid ka eraisikud. Paljud annetava erinevaid tarbeid oma riigi vabatahtlikele organisatsioonidele, et nende kaudu need saata Ukrainasse. Teised aga leiavad võimaluse, kuidas toetada erinevatesse riikidesse naasnud põgenikke. Kellel on võimalik pakkuda tööd oma ettevõttes, teevad seda. Teised jällegi majutavad inimesi ja perekondasid omaenda kodus või korteris/majas, mis neile kuulub ja kus parasjagu sees ei elata. Ettevõtete, riikide ja üksikisikute panus on siinkohal muljetavaldav. Kindlasti oled kuulnud ka sellest, kuidas üle maailma hakati Airbnb platvormil broneerima Ukrainasse kortereid ja maju, et sellega tagada mingisugunegi sissetulek riigi kodanikele. Annetamine on üllas tegu ja igaüks, kellel vähegi võimalik, saab sellesse panustada kas enda aja, teadmiste või muude ressursside näol.